Напаѓачот на Арсенал, Александер Лаказет го отвори резултатот на дербито меѓу Тотенхем и Арсенал, откакофранцузинот постигна спектакуларен погодок од преку 25.метри во 16.минута.

Меѓутоа радоста на „топџиите“ траеше кратко, односно само три минути, пред се благодарение на Колошинац кој му поклони топка на Сон, а овој рутински реализираше.