Вилфред Заха уште еднаш сите не потсети на квалитетот кој го има. Постигна неверојатен гол од далечина против Челси.

Крилниот напаѓач потсети на најдобрите денови и потврди зошто Арсенал и ПСЖ сакаат да го ангажираат ова лето.

Со овој гол Кристал Палас намали на 1:2 во лондонската пресметка.