Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо конечно го скрши мразот и по подолг период погоди од слободен удар на дуелот меѓу Јувентус и Торино.

Португалецот погоди за водство на „Старата дама“ од 3-1, резултат со кој многу веројатно италјанскиот гигант ќе освои нови три бода.