На натпреварот од Бундеслига 2 се случи такво промашување што влегува во избор на „утка“ на годината.

Штутгарт е домаќин на Оснабрик, гостите имаа прекрасна шанса за водство но Бенџамин Гирт од гостинскиот тим промаши празен гол, или поточно, ја погоди стативата.