Вулверхемптон загуби од  Ливерпул 0-1, клучен беше голот на Ориги во 94 минута,а момент на мечот е промашувањето на  Жота.

Ливерпул успеа  да победи на ова гостување, Жота промаши од неверојатна ситуација, беше потешко да не погоди:

Ливерпул  по ова гостување имаат 34 бода на првата позиција, на второто место со  бод  помалку е Челзи.