Виљареал загуби од Севиља во Ла Лига, а Морено е прогласен за трагичар на мечот. Ова е неговото промашување кое се зпоредува со она на Жота.

Потсетување што промаши Жота за Ливерпул.

Кое според вас е поголемо промашување?