ПСЖ го совлада Рен со 3:0 и со ова го осигура првото место на табелата во Лига 1 по 10 кола.

Кин и Ди Марија со два гола беа главните креатори во играта на првакот.

 

Сепак лоши вести за Тухел се повредите на Гаје, Кехер и на Флоренци.