Манчестер Сити води со 1-0 по првиот дел против ПСЖ, имаат вкупна предност од 3-1 со сè оние 1-2 од Париз.

Марез во 11 минута го доведе Сити во водство по една класична контра по која дојде до предност по првиот дел.

ПСЖ имаше неколку убави шанси за израмнување, но не искористи ниту една а најубава беше онаа на Ди Марија во 19 минута .