Актуелниот шампион на Франција, ПСЖ со головите на Ди Марија, Сарабија и Мбапе го совлада Ним со 3:0 и го задржи чекорот со Лил и Лион во трката за титулата во Лига 1.

Лион со голот на Пакета од 22 минута, славеше на гостувањето кај Дијон и со ова остана на бод пред ПСЖ.

Монако беше подобар од Ница со 2:1 а Ленс и Марсеј ремизираа 2:2.

Standings provided by SofaScore LiveScore