ПСЖ го победе Анжер со 4:0 и со ова се зацврсти на лидерската позиција во Лига 1. Деветото коло се покажа како талично за летното засилување на „светците“.

Сарабија во победата над Анжер постигна еден гол а два пати асистираше.  Геје го постигна деби голот во дресот на ПСЖ, прецизни беа уште Икарди и Нејмар.

Во следното коло ПСЖ ќе и гостува на Ница.