Шампионот на Франција, екипата на ПСЖ со 1-0 го победи Анжер и освои три бода во борбата за одбрана на титулата.

Единствениот гол за „светците“ на гостувањето го постигна Курзава во 70 минута од натопреварот. За ПСЖ ова е вкупно  13 победа на 20 натпревар сезонава, сега со меч повеќе се лидери на табелата, имаат два бода повеќе од Лион и кој има натпревар помалку.