Додека медиумите во Шпанија секојдневно тврдат дека Мбапе до крајот на летниот преоден рок ќе го напушти ПСЖ и ќе се пресели во Реал Мадрид, повеќекратниот првак во Лига 1 го промовираше новиот гостински дрес.

Во првичната промоција учевствуваа Мбапе, Нејмар и Ди Марија, напаѓачката тројка на парижаните.