ПСЖ го прегази Дижон како гостин со 6-1 и обезбеди полуфинале во Купот на Франција.

Во Франција очигледно никој не може да го запре суоериорниот ПСЖ, победата остварена со  головите на Мбапе, Лауто,  Силва, два гола на Сарабиа и еден автогол на Кулибали.

Противник на ПСЖ во полуфиналето ќе биде подобриот од Епинал и Сент Етијен.