Шкендија не ја оправда фаворитската улога против Работнички, одигра нерешено 1-1, по еден гол во двете полувремиња.

Тетовчани поведоа со голот на Ибраими во 15 минута, гостите од Скопје израмнија преку Станковски по шест минути игра во вториот дел.