Работнички Беласица го играат вториот меч од второто коло во ПМФЛ, екипата од Скопје води со голот на Фахрудин Ѓурѓевиќ во 38 минута.

„Романтичарите“ имаа повеќе од играта и заслужено стигнаа до водство и предност по првиот дел.