Во рамките на 22. коло на полската Суперлига, екипата на Висла Плоцк го совлада тимот на Тарнов, со убедливи 33:16.

Ова би била обична вест, доколку не се слушеше куриозитет – ракометар постигна 18 гола, повеќе од целиот противнички тим.

Се работи за крилото на Висла, Микал Дажек, кој имаше неверојатен ефект од 18 гола од 18 обиди, и тоа 14/14 од игра и 4/4 од седум метри.

Дажек го собори рекордот на , кој имаше 17 постигнати гола на една средба.