Манчестер Јунајтед започна со интензивни тренинзи по потврдата дека сезоната во Премиер лигата ќе продолжи.

Маркус Рашфорд беше присутен на денешниот тренинг во тренинг центарот во Карингтон на кој покажал дека повредата е минато и заедно со Фернандес се натпреваруваа во прецизни удари.

Ова го објави Јунајтед на социјалните мрежи: