Динамо Загреб со Аријан Адеми и Стефан Ристовски на пауза против Виљареал си заминаа со негатива од 1:0 откако шпанскиот тим преку пенал во 44 минута дојде до водство во четвртфиналето во Лига Европа.

Манчестер Јунајтед доминираше 45 минути кај Гранада и заслужено води со 1:0 со голот на Рашфорд од 31 минута.

Ајакс има предност од 1:0 против Рома по првото полувреме благодарениер на Класен и неговата реализација по додавањето од Тадиќ во 39 минута.

Нема голови единствено на дуелот во Лондон, Арсенал и Салавија Прага по 45 минути е 0:0.