Екипата на Јунајтед поведе против Челзи на дербито од првото коло во Премиерлигата. Средбата е во тек а „ѓаволите“ поведоа со гол од пенал.

Во 17 минута од натпреварот, Курт Зума направи прекршок во шеснаесетникот, Рашвод  беше прецизен за водство 1-0.