Јунајтед го совлада Партизан со 3-0 во Манчестер во Европа лигата, тимот од Англија не дозволи изненадување.

Екипата од Мачестер го реализира првиот дел со 2-0, головите се дело на Гринвуд  и Мартијал.

Англичаните продолжија со исто темпо и во втрото полувреме, како резултат на тоа, Рашворд зголеми на 3-0 и го постави конечниот резултат.

Со оваа победа Јунајтед го потврди пласманот во следната фаза во Европа лигата.