Ливерпул и Брајтон ремизира 1:1 во натпревар на кој Мохамед Салах не беше задоволен што предвреме го напушти натпреварот и беше заменет.

По средбата Клоп уште еднаш нервозно реагираше пред новинарите.

Mo Salah’s reaction after being subbed off. #BHALIV

pic.twitter.com/f61QoKA3Bz

— sportytrends (@onboard_sporty) November 28, 2020

„Сакате да извлечете наслов? Што да ви кажам. Реков дека е пенал, судијата така одлучи. Сите одлуки се исправни.“ – прокоментира Клоп.