Сасуоло успеа со пресврт од 1:2 да слави на гостувањето кај Милан во натпреварот од 32 во Серија А.

Домаќините поведоа преку Чалханоглу во 30 минута, но ова се покажа како недоволно и за бод.

Распадори влезе во игра во 64 минута и во 76 минута и во 83 минута го совлада Донарума за пресврт на неговиот тим и победа која носи големи три бода.

 

Во следното коло Милан гостува кај Лацио а Сасуоло е домаќин на Сампдорија.