Зинедин Зидан нема причини за задоволство по изданието на Реал Мадрид против Ваљадолид во 4 коло.

„Кралевите“ славеа со 1:0 со голот на Виничиус од 65 минута.  Реал Мадрид доминираше но и гостинот имаше свои шанси.

Во следното коло ќе гостува кај Леванте и Барди, Ваљадолид го дочекува Еибар.