Реал Мадрид ја совлада Мајорка со 6-1, а мечот го одбележа Марко Асенсио, тој запиша хет-трик, прв за него во кариерата.

Голови во овој ефикасен меч постигнаа и Карим Бензема, тој реализираше два,  додека еден погодок запиша и Иско.