Барселона е во негатива од еден гол, Реал Мадрид води со 2-1 со голот на Рамос од пенал.

Реал поведе со голот на Валверде во 5 минута, четири минути подоцна Ансу Фати се запиша во листата на стрелците за 1-1.

Во 62 минута Рамос погоди од пенал за второ водство на „ралевите“ на „Ел Класико“.