Реал Мадрид не дозволи изненадување против Мајорка откако славеше победа со 2:0 во 31 коло од Ла лига.

Головите за домаќинот ги постигнаа Виничиус во 19 минута и Серхио Рамос од слободен удар во 56 минута.

 

Македонскиот репрезентативец, Александат Трајковски не доби шанса за Мајорка, остана на клупата за резерви.