Рафаел Варан наскоро ќе биде и официјално претставен во Манчестер Јунајтед откако двата клубови се договорија за трансферот а играчот прифати четиригодишен договор со тимот од Премиер лигата.

Од Реал Мадрид денеска објавија повеќе фотографии од последиот поздрав со стоперот кој заедно со Рамос беа незаменливи во дефанзивата на „Кралевите“.