Со голот на Тони Крос екипата на Реал Мадрид води со 1-0 во Истанбул против Галатасарај.

Важен натпревар за „кралевите“ кои с епоследни во групата А, со победа ќе стигнат до втората позиција на табелата но и ќе му помогнат на Зинедин Зидан да се ослободи од притисокот наречен отказ.