Хрватот Анте Ребиќ му донес епобеда на Милан против Торино на „Сан Сиро“ со гол постигнат во 25 минута од средбата.

За Ребиќ ова трет гол едно по друго на последните три меча за Милан а вкупно шести во дресот на „росонерите“.

Милан со новите три бода се искачи на осмата позиција на табелата, сега има 35 бода, заостанува зад лидерот Јувентус цели  22 бода.