Англискиот гигант повторно одигра очаен меч, овој пат на гостувањето во Лондон кај Вест Хем кој славеш со 2-0.

Избраниците на Оле Гунар Солскјер одиграа повторно под очекувањата посебно во фазата на напад кој беше предводен од Маркус Рашфорд.

„Чеканите слабата форма на фаворитот ја искористи и со головите на Јармоленко во 44 минута и Кресвел во 84 минута (ремек дело од слободен удар) стигнаа до трета победа сезонава.

 

„Црвените ѓаволи“ по 6 одиграни кола имаат освоено само 8 бодови.