Аталанта ја победи Џенова на „Луиџи Ферарис“ со 2-1, победничкиот гол е дело на Запата и тоа во 95 минута од натпреварот.

Горан Пандев играше од 81 минута, по неговото влегување во игра Џенова израмни, кога се чинеше дека натпреварот  ќе заврши нерешено Запата ги замолкна сите во Џенова.

ВИДЕО: