Шкупи ја совлада Ренова со 2:1 во дербито на 11 коло во ПМФЛ, по што тимот од Тетово излезе со обвинување заа неправедно судење.

Судијата Игор Стојчевски е на тапет а од Ренова тврдат дека домаќинот требало да добие црвен картон но и дека добил непостоечки пенал.