Македонската фудбалска репрезентација вечерва се среќава со Израел, последен меч во квалификациите за ЕУРО 2020.

Желбата е победа над Израел и пораз на Словенија од Полска, со таков расплет на настаните, Македонија ќе биде трета во групата.

Репрезентативците пристигнаа на арената „Тодор Проески“, средбата започнува од 20-45 часот.