„Милионерите“ го елиминираа Инголштад во 1/16 финалето од Купот на Германија откако на домашен терен остварија победа од 2:0.

Двата гола ги постигна Торган Азар, кој влезе во игра во 71 минута а реализираше во 72 и 81 минута.