Шкупи и Струга ТЛ играат без голови по првиот дел на „Чаир“, дерби во 15 коло во ПМФЛ. Голови има на три средби, Борец води против Брегалница во Штип, и Шкендија во Ѓорче Петров против Македонија.

Резултати- прво полувреме:

Шкупи -Струга ТЛ 0-0

Брегалница – Борец 1-1 (Ѓорѓевиќ 4 мин. и Ачковски 45 мин.)

Македонија ЃП – Шкендија 0-1 ( Гури 12 мин.)

Пелистер – Скопје 0-0

Тиквеш – Работнички 1-0 (Нгоба 34 мин.)