Милан Ристовски го постигна вториот гол за Нитра во победата против Сеница со 3-0 на гости.

Младинскиот репрезентативец го постигна вториот гол на натпреварот.

Ристовски сега има девет гола во шампионатот на Словчка, тој е втор стрелец во првенството.