Македонските фудбалски репрезентативци, Стефан Ристовски и Дарко Велковски ќе бидат дел од последното квалификациско коло во Лига Европа на УЕФА.

Стефан Ристовски не беше дел од ростерот на Спортиг во денешната победа над Абердин од 1:0.

Во плејофот, Ристовски и Спортинг ќе играат против ЛАСК.

Ријека и Дарко Велковски го совладаа Колос од Украина со 2:0 по продолженијата откако во регуларните 90 минути немаше голови. Во плејофот екипата од Хрватска ќе игра со Копенхаген