Јувентус со пресврт ја победи Аталанта 3-1, резултатот најавува лесен триумф на „старата дама“ но ситуацијата на теренот беше многу поинаква.

Аталанта при 0-0 не искористи пенал во првиот дел, во второто поведе со 1-0, но потоа Игуаин со два гола донесе пресврт.

Сомнителен момент се случи при 1-1, Гвадрадо играше со рака а потоа во акцијата која следуваше Јувентус погоди за 2-1 во 82 минута преку Игуаин.

Судијата Џанлука Роки не го виде играњето со рака на Гвадрадо…