Рома и Манчестер Јунајтед одигра суперинтересен натпревар, победи екипата од Рим со 3-2, иако клубот од Англија прв поведе на мечот.

Головите за Јунајтед ги постигна Кавани, по еднаш во првото и второто полувреме.

За Рома три различни играчи постигнаа по еден гол, се започна од Џеко, а продолжија Кристанте и Залевски за победа, но недоволна за елиминација на Јунајтед која на првата средба запиша победа со 6-2.