Милан ја победи Рома во Рим со 2-1, Кеси и Ребиќ постигнаа по еден гол за триумф на „Олимпико“ во Рим.

Голот за Рома е дело на Верето, тој реализираше во 50 минута, ова беше еден од најубавите погодоци во 24 коло во Серија А, сепак слаба утеха за клубот од Рим кој за прв пат загуби на „Олимпико“ сезонава.