Легендите на Барселона и Реал Мадрид одиграа ревијален меч во Израел, наречен „Clasico Legends“, блесна Роналдињо кој и покрај своите 41 година, покажа дека е безвременски, одигра фантастично и беше најекспониран на теренот.

За Барса настапија легендите Гоикочеа, Ривалдо, Роналдињо … Реал Мадрид ги имаше во составот Роберто Карлос, Фиго, Кампо …

Погледнете дел од потезите и најинтересното од „Clasico Legends“ натпреварот: