Бразилецот Роналдињо пријатно ги изненади македонските фанови но и репрезентативци, со порака на поддршка пред старот на ЕУРО.

Македонија е дебитант, ги собра сите симпатии досега, од нас се очекува да изненадиме, првата шанса ја имаме против Австрија во недела, а Ронадлињо ни порача: