Едноставно нема фудбалски навивач кој не се воодушевуваше на игрите на Роналдињо додека Бразилецот беше активен игра.

За тоа дека суште ја има магијата во себе покажува маестралното додавање на контролниот меч меѓу Индепендиенте Санта Фе и Алтетико Насионал одигран во Богота.