Бразилецот Роналдињо е позитивен на Ковид-19, легендарниот фудбалер кој  неодамна го напушти затворот во Парагвај има порблеми со коронавирусот.

Поранешниот најдобар фудбалер на светот објави видео  на социјалните мрежи  преку кое информираше дека е пзоитивен на Ковид-19.