Кристијано Роналдо објави видео од еден од последните трнизнзи, делува подготвено за натпревари.

Португалецот по изолацијата во во Мадеира, се врати во Торино каде по тестовите се покажа дека е негативен на Ковид-19.

Роналдо им се врати на тренинзите и со нетрпение го очекува рестарот на сезоната во Серија А.

 

View this post on Instagram

Explode mode 💥💨

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on