Кристијано Роналдо запиша два гола против Кротоне, вториот извонреден, со тоа успеа да запише голови против сите екипи во Италија.

Кротоне е вкупно 78 клуб против кој Роналдо запишал гол од Топ 5 лигите во Европа.

Интересно е дека и покрај овие фантастични бројки, Португалецот е зад Златан Ибрахимовиќ, Швеѓанецот постигнал голови против 79 клуба во Топ-5 првенствата во Европа.