Кристијано Роналдо со два гола му донесе бод на Јувентус на гости кај Рома на „Олимпико“, Португалецот вториот гол го запиша со игра со глава, едноставно „лебдеше“ над своите противници.

Португалецот испиша историја, има 450 голови во кариерата во сите првенства каде што настапувал, овој гол со глава потсети на „Аир Џордан“, Роналдо ги надскока противниците и постигна ретко убав гол со глава.