Јувентус славеше со пресврт со 3:1 против Парма со головите на Сандро и Де Лихт, но по натпреварот остана едно неодговорено прашање, зошто Роналдо се плаши од топката кога е во живиот ѕид.

Ова е голот со кој Парма дојде до предност од 1:0 за кој Роналдо од навивачите е посочен како главен виновник.