Манчестер Јунајтед загуби од Јанг Бојс на стартот од сезоната во Лигата на шампионите, поразот од 2-1 е изненадување во првото коло во елитното натпреварување на УЕФА.

Роналдо погоди за водство 1-0, но Португалецот погоди и еден редар на мечот во Швајцарија, таа падна како покосена:

По мечот, Роналдо на редарот му го подари својот дрес, ова се прераскажува во Швајцарија: