Јувентус и Роналдо се во очекување на резултатите од тестирањето на Ковид-19 по кои ќе биде познато дали Португалецот ќе добие право за настап на дуелот со Барселона во ЛШ.

Пресметката во Торино меѓу Јувентус и Барселона од 2 коло од ЛШ во гурпата Г е закажана за следната среда.

Роналдо објави на Инстаграм видео од карантинот, изгледа расположено, собра речиси 9 милиони лајкови.